Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są priorytetowe stanowienie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ jedynie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy potrafią podobne objawy, a mogące być kluczem np. grypy lub nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby chore jak również te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże znaczenie ma służenie jak najważniejszej wartości testów, i tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są widoczne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do tego dodana jest także informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dróg wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W terenie skuteczności działania testów nazywa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne współcześnie na targu to unikalne i najpraktyczniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie korzystały kontakt z chorymi lub nosicielami na podstawowe znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na wszelkim świecie, w współczesnym oraz w Polsce. Wyniki pomiarów są na tyle szybko dostępne, aby móc nauczyć postępowanie posiadające na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments