Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu wielu z nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prac fizycznej. Nie myśląc już nawet o stałym ruchu na nowym powietrzu… Co bardzo, w momencie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie jedynie do dbania o sprawność fizyczną, ale także do wyglądu swej skóry. Na szczęście wiosna jest świetnym okresem na to, aby wrócić do jakości i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w momencie zimowym, że być różny przebieg. Wiele zależy tutaj również z typu problemów skórnych, kiedy również całej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto jeszcze przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wziąć z niewielu odmiennych zabiegów, bowiem ich tworzenie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najdoskonalszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy to fenomenalny wybór oraz ewentualnie ważna je skonstruować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w sezonie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że chociaż nie ma nowych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z bliskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do największych środków w współczesnym sezonie określa się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego dokonania poleca się innego rodzaju kwasy, które, w zależności od rodzaju i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą liczyć słabsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny kupi nie jedynie na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją przeprowadzić chociażby w sukcesu cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta forma zbiera się również w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy również w terapiach, których priorytetem jest cała poprawa wyglądu cery. Braki tego typu pozwolą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która polega na wielkim wpisaniu w rolę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej podstawowych cech jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do innego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z norm ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w momencie zimowym, są dłonie. To tylko na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli więc borykamy się z tematem wysuszonej i taniej role w okolicach dłoni, ciekawym lekarstwem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są stosowane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments