{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w problemowych sytuacjach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób budować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym pojęciem ukrywa się nasza historia wiążąca się z braniem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą historię kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub garść wiadomości na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments