Domowe sposoby na pasożyty cz.2

Domowe sposoby na pasożyty cz.2

Artykuł miesiąca Poradnik

W naszym ostatnim artykule przedstawiliśmy Państwu kilka sprawdzonych, domowych sposobów na pozbycie się pasożytów z naszego organizmu. Opisaliśmy jak cudowną moc mogą mieć zwykłe pestki dyni, czy czosnek w połączeniu z wodą z ogórków.

Domowe sposoby na pasożyty cz.2

Dziś chcielibyśmy opisać następne antyrobaczane kuracje z zastosowaniem naturalnych składników, które z powodzeniem stosowały nasze babcie i prababcie, a które zostały wyparte przez przemysł farmaceutyczny.

Jeśli zatem pragną Państwo dowiedzieć się czegoś o tym jak w domowy sposób można pozbyć się pasożytów- zapraszamy do przeczytania tego artykułu.
W dzisiejszych czasach lekarze widzą w nas tylko wirusy, bakterie i wszelkiego rodzaju alergie. Rzadko kiedy wiążą nasze złe samopoczucie z pasożytami, których zakażeniom ulegamy coraz częściej i coraz mocniej odczuwalne są dla nas skutki ich obecności w naszych organizmach.

Pomimo ogromnej poprawy warunków sanitarnych i higienicznych na świecie oraz coraz lepszych sposobów zwalczania pasożytów, nadal stanowią one ogromne zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Według danych udostępnionych przez Światową Organizację Zdrowia w ciągu ostatniej dekady pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi, co 3 w Europie.

Z powodu zarobaczenia i powikłań spowodowanych posiadaniem pasożytów rocznie, na całym świecie notuje się około 14 mln zgonów. Warto więc zawczasu pomyśleć o swoim zdrowiu i podjąć decyzję o oczyszczeniu swojego organizmu z nieproszonych gości.

Warto w tym celu udać się do dobrego lekarza, który nie tylko potwierdzi u nas obecność pasożytów, ale także pomoże nam w dobraniu najodpowiedniejszej terapii.

Jeśli jednak chcemy pozbyć się robaków z zastosowaniem równie skutecznych, co metody farmakologiczne, domowych naturalnych sposobów na oczyszczanie organizmu to możemy wypróbować jedną z poniższych kuracji:

Zalanie robala:

Chyba każdy dorosły Polak zna powiedzenie „Kto pije i pali, ten lampka koniakunie ma robali”. Zdanie to pomimo swojego żartobliwego wydźwięku zawiera w sobie jednak ziarenko prawdy, bowiem metoda, którą zamierzamy państwu teraz przedstawić polega na wypiciu niewielkiej ilości alkoholu.

W trakcie naszego snu, pasożyty bytujące w naszym organizmie potrafią być bardzo aktywne. W walce z nimi warto więc to wykorzystać. Metoda, którą chcielibyśmy zaproponować polega właśnie na nocnym ataku specjalnie przygotowaną miksturą, będącą połączeniem koniaku i bardzo słodkiej herbaty.

Najskuteczniejsze efekty daje wymieszanie 100 ml alkoholu z 200 ml herbaty i 4 łyżeczkami cukru.

Jeśli chcemy pozbyć się robali z naszych jelit musimy obudzić się w środku nocy (3-4 godz.) i wypić przygotowaną miksturę. Jak wiadomo pasożyty przepadają wręcz za słodkościami, zatem zawarty w napoju cukier sprawi, że powychodzą one z ukrycia. Alkohol natomiast sprawi, że będą one otępiałe i nie będą wstanie przyssać się do ścianek jelita. W tej sytuacji, 30 minut po wypiciu mikstury wystarczy zastosować jakiś środek przeczyszczający, aby w raz z kałem usunąć „pijane towarzystwo”. Dla osiągnięcia najskuteczniejszego efektu, kurację warto stosować przez kilka dni, dopóki w naszym kale przestaną być widoczne pasożyty.

Lewatywy:

Hydrokolonoterapia, zwana także wlewem doodbytniczym lub po prostu lewatywą jest jednym z najstarszych zabiegów leczniczych i polega on na wlaniu przez odbyt do jelita grubego cieczy w celu wprowadzeniu lekarstwa lub substancji odżywczych oraz w celu usunięcia gromadzących się tzw. mas kałowych, toksyn i pasożytów.

Jej zbawienne dla naszego organizmu działanie, w szczególności dla jelit, zostało potwierdzone licznymi badaniami i choć dla wielu z nas lewatywa wydaję się być zabiegiem nieprzyjemnym i na samą myśl o niej wzdrygamy się ze wstrętem, jej wykonywanie jest bardzo oraz popularne i na tyle bezpieczne, że z powodzeniem możemy wykonać ją samemu w domu.

Lewatywa 1:

Kolejnym skutecznym sposobem na oczyszczenie jelit jest robienie sobie specjalnych lewatyw. N.A Siemianowa proponuje sporządzenie w tym celu następującej mieszaniny:
2 litry wody źródlanej, lub zwykłej przegotowanej, ale ostudzonej do temp. pokojowej
Łyżka octu jabłkowego lub soku żurawinowego
Łyżka stołowa soli morskiej

Lewatywę zaleca się robić 2 razy dziennie, pomiędzy 5-7 rano i 18-19 wieczorem. W trakcie płukania jelita staramy się przygotowaną miksturę utrzymać w jelicie nawet do 2 minut.

Po lewatywie nasze jelita przez jakiś czas będą oczyszczać się z toksyn, złogów oraz pasożytów i ich jaj.

Lewatywa 2:

Jeśli nasz organizm został zaatakowany przez owsiki możemy pozbyć się ich stosując następującą kurację:

50g owocu borówki i 30g kwiatu wrotyczu zalewamy 250-300ml wody i gotujemy przez około 3 minuty. Następnie odcedzamy zioła i studzimy wywar do temp. pokojowej.

W celu uzyskania jak największej skuteczności lewatywę przeprowadzamy co drugi dzień przez tydzień.

Lewatywa 3:

Zbawiennego działania czosnku chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest on wręcz niezastąpiony przy wszelkiego rodzajach przeziębieniach, grypach, w wielu chorobach wewnętrznych jak również w walce z pasożytami.

Jednym ze sposobów na wykorzystanie jego prozdrowotnych właściwości jest przygotowanie specjalnych doodbytniczych wlewek. Do ich przygotowania potrzebujemy:

Litr mleka oraz 3 główki czosnku gotujemy razem, aż do wrzenia. Następnie odcedzamy czosnek i drobno rozcieramy i powrotem dorzucamy do mleka. Czekamy aż całość ostudzi się do temperatury pokojowej i tak przygotowanym wywarem robimy wlewki i płuczemy jelito.

Kurację powtarzamy przez 4 dni. Pierwszego dnia- dwa razy dziennie, a potem jeden raz dziennie.

Podsumowanie:

Istnieje szereg różnego rodzaju metod walki z zamieszkującymi nasze ciało pasożytami. Nie działajmy jednak na własną rękę. Jeśli niepokoi nas nasz stan zdrowia, najlepiej będzie jeśli przed zastosowaniem którejś z naturalnych kuracji, udamy się do DOBREGO lekarza i wykonamy odpowiednie badania.

Powyższe informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments