Domowe sposoby na pasożyty cz.2

Domowe sposoby na pasożyty cz.2

Artykuł miesiąca Poradnik

W naszym ostatnim artykule przedstawiliśmy Państwu kilka sprawdzonych, domowych sposobów na pozbycie się pasożytów z naszego organizmu. Opisaliśmy jak cudowną moc mogą mieć zwykłe pestki dyni, czy czosnek w połączeniu z wodą z ogórków.

Domowe sposoby na pasożyty cz.2

Dziś chcielibyśmy opisać następne antyrobaczane kuracje z zastosowaniem naturalnych składników, które z powodzeniem stosowały nasze babcie i prababcie, a które zostały wyparte przez przemysł farmaceutyczny.

Jeśli zatem pragną Państwo dowiedzieć się czegoś o tym jak w domowy sposób można pozbyć się pasożytów- zapraszamy do przeczytania tego artykułu.
W dzisiejszych czasach lekarze widzą w nas tylko wirusy, bakterie i wszelkiego rodzaju alergie. Rzadko kiedy wiążą nasze złe samopoczucie z pasożytami, których zakażeniom ulegamy coraz częściej i coraz mocniej odczuwalne są dla nas skutki ich obecności w naszych organizmach.

Pomimo ogromnej poprawy warunków sanitarnych i higienicznych na świecie oraz coraz lepszych sposobów zwalczania pasożytów, nadal stanowią one ogromne zagrożenia dla naszego zdrowia i życia. Według danych udostępnionych przez Światową Organizację Zdrowia w ciągu ostatniej dekady pasożytami zaraziło się ponad 4,5 miliarda ludzi, co 3 w Europie.

Z powodu zarobaczenia i powikłań spowodowanych posiadaniem pasożytów rocznie, na całym świecie notuje się około 14 mln zgonów. Warto więc zawczasu pomyśleć o swoim zdrowiu i podjąć decyzję o oczyszczeniu swojego organizmu z nieproszonych gości.

Warto w tym celu udać się do dobrego lekarza, który nie tylko potwierdzi u nas obecność pasożytów, ale także pomoże nam w dobraniu najodpowiedniejszej terapii.

Jeśli jednak chcemy pozbyć się robaków z zastosowaniem równie skutecznych, co metody farmakologiczne, domowych naturalnych sposobów na oczyszczanie organizmu to możemy wypróbować jedną z poniższych kuracji:

Zalanie robala:

Chyba każdy dorosły Polak zna powiedzenie „Kto pije i pali, ten lampka koniakunie ma robali”. Zdanie to pomimo swojego żartobliwego wydźwięku zawiera w sobie jednak ziarenko prawdy, bowiem metoda, którą zamierzamy państwu teraz przedstawić polega na wypiciu niewielkiej ilości alkoholu.

W trakcie naszego snu, pasożyty bytujące w naszym organizmie potrafią być bardzo aktywne. W walce z nimi warto więc to wykorzystać. Metoda, którą chcielibyśmy zaproponować polega właśnie na nocnym ataku specjalnie przygotowaną miksturą, będącą połączeniem koniaku i bardzo słodkiej herbaty.

Najskuteczniejsze efekty daje wymieszanie 100 ml alkoholu z 200 ml herbaty i 4 łyżeczkami cukru.

Jeśli chcemy pozbyć się robali z naszych jelit musimy obudzić się w środku nocy (3-4 godz.) i wypić przygotowaną miksturę. Jak wiadomo pasożyty przepadają wręcz za słodkościami, zatem zawarty w napoju cukier sprawi, że powychodzą one z ukrycia. Alkohol natomiast sprawi, że będą one otępiałe i nie będą wstanie przyssać się do ścianek jelita. W tej sytuacji, 30 minut po wypiciu mikstury wystarczy zastosować jakiś środek przeczyszczający, aby w raz z kałem usunąć „pijane towarzystwo”. Dla osiągnięcia najskuteczniejszego efektu, kurację warto stosować przez kilka dni, dopóki w naszym kale przestaną być widoczne pasożyty.

Lewatywy:

Hydrokolonoterapia, zwana także wlewem doodbytniczym lub po prostu lewatywą jest jednym z najstarszych zabiegów leczniczych i polega on na wlaniu przez odbyt do jelita grubego cieczy w celu wprowadzeniu lekarstwa lub substancji odżywczych oraz w celu usunięcia gromadzących się tzw. mas kałowych, toksyn i pasożytów.

Jej zbawienne dla naszego organizmu działanie, w szczególności dla jelit, zostało potwierdzone licznymi badaniami i choć dla wielu z nas lewatywa wydaję się być zabiegiem nieprzyjemnym i na samą myśl o niej wzdrygamy się ze wstrętem, jej wykonywanie jest bardzo oraz popularne i na tyle bezpieczne, że z powodzeniem możemy wykonać ją samemu w domu.

Lewatywa 1:

Kolejnym skutecznym sposobem na oczyszczenie jelit jest robienie sobie specjalnych lewatyw. N.A Siemianowa proponuje sporządzenie w tym celu następującej mieszaniny:
2 litry wody źródlanej, lub zwykłej przegotowanej, ale ostudzonej do temp. pokojowej
Łyżka octu jabłkowego lub soku żurawinowego
Łyżka stołowa soli morskiej

Lewatywę zaleca się robić 2 razy dziennie, pomiędzy 5-7 rano i 18-19 wieczorem. W trakcie płukania jelita staramy się przygotowaną miksturę utrzymać w jelicie nawet do 2 minut.

Po lewatywie nasze jelita przez jakiś czas będą oczyszczać się z toksyn, złogów oraz pasożytów i ich jaj.

Lewatywa 2:

Jeśli nasz organizm został zaatakowany przez owsiki możemy pozbyć się ich stosując następującą kurację:

50g owocu borówki i 30g kwiatu wrotyczu zalewamy 250-300ml wody i gotujemy przez około 3 minuty. Następnie odcedzamy zioła i studzimy wywar do temp. pokojowej.

W celu uzyskania jak największej skuteczności lewatywę przeprowadzamy co drugi dzień przez tydzień.

Lewatywa 3:

Zbawiennego działania czosnku chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest on wręcz niezastąpiony przy wszelkiego rodzajach przeziębieniach, grypach, w wielu chorobach wewnętrznych jak również w walce z pasożytami.

Jednym ze sposobów na wykorzystanie jego prozdrowotnych właściwości jest przygotowanie specjalnych doodbytniczych wlewek. Do ich przygotowania potrzebujemy:

Litr mleka oraz 3 główki czosnku gotujemy razem, aż do wrzenia. Następnie odcedzamy czosnek i drobno rozcieramy i powrotem dorzucamy do mleka. Czekamy aż całość ostudzi się do temperatury pokojowej i tak przygotowanym wywarem robimy wlewki i płuczemy jelito.

Kurację powtarzamy przez 4 dni. Pierwszego dnia- dwa razy dziennie, a potem jeden raz dziennie.

Podsumowanie:

Istnieje szereg różnego rodzaju metod walki z zamieszkującymi nasze ciało pasożytami. Nie działajmy jednak na własną rękę. Jeśli niepokoi nas nasz stan zdrowia, najlepiej będzie jeśli przed zastosowaniem którejś z naturalnych kuracji, udamy się do DOBREGO lekarza i wykonamy odpowiednie badania.

Powyższe informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarskiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
Miro
6 miesięcy temu

Pestki z dyni lub ciemnozielony „atrament” z tychże pestek też działa lekko paraliżująco na robakib które następnie należy „wygonić” przeczyszczeniem. To „gonienie” żywych pasożytów jest bardzo ważne, gdyż chroni nas przed ich toksynami, które uwalniając do naszych jelit w przypadku upadku lub zbyt dużej dawki alkoholu, mogą nas silnie nie zatruć. To jedna z przyczyn niechęci stosowania przez lekarzy metod chemicznego trucia pasożytów lekami typu Vermox. Należy być przygotowanym jednak na to zjawisko i pić dużo wody oraz mieć pod ręką leki przeciw histaminowe i węgiel lekarski. Po wypędzeniu pasożytów należy jednocześnie orzystapic do bardzo intensywnej odbudowy uszkodzonych przez nie… Czytaj więcej »