Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na proste dobre ubarwienie, dosyć często wybierane są do hodowli w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które wybieramy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do życia dobrej formy i zdrowia.

Niezmiernie znaczącym jest, aby umożliwić im jako najodpowiedniejsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i skaczą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta zwiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów istnieje znaczniejsza, akwarium powinno stanowić co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było spokojne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, chodzącymi do grupy ryb labiryntowych, natomiast to znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga istnieć dobra zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze toż zarówno inną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zamontować na chwila roślin, które będą podawały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub kolejne czynniki podłoża, jak skały w intensywniejszym kolorze. Zapewni nam więc pozytywne warunki do kontroli tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej jedynej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments